Uwaga!

Historia przeklętych.

  To był 1240 rok. Średniowiecze. Za rzeką oddzielającą dwa królestwa stała chatka wiedźmy. Codziennie odprawiała magię przy kotle wymyślając to nowe mikstury do zemsty. Zemsty za wygnanie z królestwa. Dałaby wszystko,aby król poczuł gorycz bólu. Któregoś dnia złapała wieśniaczkę przechodzącą obok jej chaty. Związała ją i przywiązała łańcuchami w domku. Została jej królikiem doświadczalnym. Za którymś razem zaklęcie podziałało. Kobieta jęczała, wręcz krzyczała z bólu. Na brzuchu pojawiły się rozstępy ,które po pewnym czasie rozerwały skórę dziewczyny. Krew wylewała się litrami, aż wreszcie ciało zostało puste w środku. Wiedźma wlała eliksir mroku do ust dziewczyny. Podziałał w ekspresowym tempie.Serce stwardniało niczym kamień. Skóra zrosła się ; zbladła jak u chełbi. Serce zaczęło pompować niebieski, rzadki płyn. Krew. Niebieską krew.  Oczy stały się błękitne, a  zęby jak u wampira. Ciało wieśniaczki przeszył  wstrząs. Powoli otworzyła oczy i spojrzała na twórczyni. Czarownica zrozumiała swój czyn. Stworzyła Błękitnokrwistą.
  Kobieta po odkryciu wszystkich mocy istoty , wysłała dziewczynę do miasta w celu zabicia króla. Mieszczanka zmieniła się w konia i pobiegła w kierunku zamku. Straże zauważając zwierzę zwabiły je do środka nie myśląc nad konsekwencjami. Wtem w stajni zaczęło dziać się coś dziwnego. Błękitnokrwista nie panowała nad sobą. Przemieniła się w człowieka i rozpoczęła liczny atak. Nie obchodziło ją w tamtej chwili zdanie czarownicy. Kąsała wszystkich dookoła. Była głodna, pragnęła krwi. Straże mimo broni nie obronili władcy. Koniec. Król został ugryziony.
  Mieszczanie , strażnicy i szlachcice przeszli  ten sam przebieg transformacji co dziewczyna. Po ustaleniu faktów co się stało wpadli w furię. Zdali sobie sprawę że tamta podstępna jędza zniszczyła ich ludzkie życie. Zniszczyła wszystko. Nie umieli kochać , a tym bardziej zaufać. Nie wiedzieli co to przyjaźń. Sumienia mieli uśpione, kłamali w żywe oczy. Ich celem w tamtym momencie było zabicie wiedźmy. Przeszli mury zamku , kierując się w stronę rzeki. Czarownica stała przed chatką czekając, na wysłanniczkę, ale doczekała się czegoś innego. Hordy zwierząt. Nie minęła minuta a , leżała martwa pośród krzaków. Zostawiając kobietę ruszyli w stronę zamku. Popełnili ogromny błąd. Zapomnieli , że zabili magiczną osobę. Jej dusza ulotniła się
szukając zastępczego ciała. Unosiła się w chacie między pułkami bez konkretnego celu. Niechcący potrąciła jeden z eliksirów. Dusza została zasklepiona w krysztale.
  Nowa rasa dopiero po 20 latach zrozumiała , że jest nieśmiertelna. Atakując inne miasta zamieniała ludzi w Błękitnokrwistych. Ale w Londynie nie poszło im tak łatwo. 3/4 istot zostały wytępione. Zmienieni w zwierzęta pobiegli do lasu, gdzie do dzisiaj mieszkają. Jaskinie, kaniony i lasy. To ich tutejszy dom. Są jeszcze gorsze rzeczy. Ludzie o nich wiedzą, a Mroczny płomień ma nad nimi kontrolę.


ZA WSZELKIE BŁĘDY LUB LITERÓWKI PRZEPRASZAM :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz